- Komerční sdělení-udalosti

Štúdie potvrdzujú, že choroba súvisí s mesiacom vášho narodenia

Vedci z Kolumbijskej univerzity vyvinuli výpočtovú metódu na skúmanie...

Spoznajte, aký vplyv majú emócie na naše orgány a získajte späť svoje zdravie vďaka správnym potravinám

Emócie ako príčiny chorôbV tradičnej čínskej medicíne sú emócie...

Ako znížiť vysoký cholesterol? Prinášame vám niekoľko osvedčených tipov

Čo je cholesterol?Cholesterol je látka potrebná pre náš organizmus...

Prečo ste chorí: Nevyriešené problémy môžu vyústiť do nepríjemnej choroby.

Trápi vás nejaké problémy či iné neduhy? Ľudské postoje...

Doba tenisiek: Kedy a aké nosiť

Už dávno neplatí, že tenisky sú výhradne športová obuv,...

Spoznajte, aký vplyv majú emócie na naše orgány a získajte späť svoje zdravie vďaka správnym potravinám

Emócie ako príčiny chorôb
V tradičnej čínskej medicíne sú emócie považované za hlavné vnútorné príčiny chorôb. Bohatá škála emócií je však pochopiteľne bežnou súčasťou života, preto treba rozlišovať intenzitu emócií, ktoré sú prirodzenou reakciou mozgu na vonkajšie podnety. Niekedy sú však emócie natoľko silné, že ich nemôžete ani ovládnuť, vtedy sú podľa tradičnej čínskej medicíny nebezpečenstvom pre vaše vnútorné orgány, ktoré môžu byť potom náchylnejšie na choroby. Tradičná čínska medicína ďalej verí, že nestačí sa iba cez danú emóciu preniesť. Je vraj potrebné zahladiť stopy vo vašom tele, ktoré emócie na orgánoch zanechali.

Hnev ovplyvňuje pečeň
Hnev podľa všetkého najviac ovplyvňuje pečeň. Medzi príznaky tohto ovplyvnenia patrí bolesť hlavy, vyrážka či svrbenie pokožky, podráždenosť, únava či nedostatok energie. Treba sa so stresom a hnevom vysporiadať a nepokúšať sa ich potláčať, pretože by mohli prejsť v depresii. Skúste si preto zakričať v aute z plných pľúc, napísať veci, ktoré vás nahnevali, na papier, alebo sa niekomu zverte. Potom skúste zaradiť do jedálnička púpavu, mangold alebo hovädziu pečeň.

Strach ovplyvňuje žalúdok
Dlhodobé obavy sa vám vraj môžu usadiť v žalúdku, kde oslabia vaše trávenie. Môžete pociťovať plynatosť alebo problémy s vyprázdňovaním. Musíte sa postaviť svojmu strachu čelom a zamerať sa na pozitívne veci. S obavami vám tiež môže pomôcť blízky priateľ alebo terapeut. Do svojho jedálnička potom zaraďte jablkový ocot, koreň zázvoru alebo ibištekovec jedlý.

Dlhodobý smútok sa ukladá podľa všetkého na pľúcach a po dlhšej dobe môžete cítiť dýchavičnosť, tesnosť na hrudi, astmu, bolesť na hrudi, chrbte alebo ramenách, kašeľ, sucho v ústach a krku, chrapot, alebo napríklad váhový úbytok. Porozprávajte sa o svojom smútku s priateľmi či terapeutom, nehanbite si tiež uľaviť obyčajným plačom. Až sa vám podarí smútok rozptýliť, zaraďte do svojho jedálnička jablká, lotosový koreň, grapefruit alebo kivi.

Stres sa ukladá v srdci a mozgu
Stres je bohužiaľ v dnešnej dobe veľmi častým javom. Zhoršuje postupom času psychický, ale aj fyzický stav, čo vedie k úzkostným poruchám, búšeniu srdca, nespavosti alebo napríklad svalovým kŕčom. Okrem toho sa môže prejaviť aj vypadávaním vlasov, zhoršením kvality pleti alebo prudkým váhovým úbytkom či naopak nárastom. Po dlhšej dobe sa stres ukladá v srdci a mozgu. Skúste sa naučiť niektoré dychové cvičenia, ktoré vám môžu pomôcť stres čiastočne odbúrať. Aspoň na krátku chvíľku skúste každý deň meditovať, behať, alebo môžete skúsiť hot jogu, vďaka ktorej uvoľníte prebytočnú energiu. Potom zaraďte do jedálnička potraviny, ktoré podporujú srdce a mozog. Ide predovšetkým o potraviny, ktoré obsahujú vysoké množstvo horčíka, ako sú napríklad tekvicové semienka, slnečnicové semienka alebo kešu orechy. Veľmi prospešný je aj zelený čaj, ktorý obsahuje látky prospešné pre neurotransmitery v mozgu.

- Komerční sdělení-udalosti