- Komerční sdělení-udalosti

Štúdie potvrdzujú, že choroba súvisí s mesiacom vášho narodenia

Vedci z Kolumbijskej univerzity vyvinuli výpočtovú metódu na skúmanie...

Spoznajte, aký vplyv majú emócie na naše orgány a získajte späť svoje zdravie vďaka správnym potravinám

Emócie ako príčiny chorôbV tradičnej čínskej medicíne sú emócie...

Ako znížiť vysoký cholesterol? Prinášame vám niekoľko osvedčených tipov

Čo je cholesterol?Cholesterol je látka potrebná pre náš organizmus...

Prečo ste chorí: Nevyriešené problémy môžu vyústiť do nepríjemnej choroby.

Trápi vás nejaké problémy či iné neduhy? Ľudské postoje...

Doba tenisiek: Kedy a aké nosiť

Už dávno neplatí, že tenisky sú výhradne športová obuv,...

Štúdie potvrdzujú, že choroba súvisí s mesiacom vášho narodenia

Vedci z Kolumbijskej univerzity vyvinuli výpočtovú metódu na skúmanie vzťahu medzi mesiacom narodenia a rizikom rôzneho ochorenia. Ich štúdia nazhromaždila mnoho dát, zúčastnilo sa 1,7 milióna ľudí. Vedci skúmali ich anamnézy a prirovnávali ich k mesiacu narodenia, výsledky ukázali takmer 1700 chorôb. Ľudia narodení v máji majú najnižšie riziko ochorenia a tí narodení v októbri najvyššie. Štúdia bola zverejnená v časopise Journal of American Medical Informatics Association.

Ročné obdobie so sebou nesie rozmanité faktory týkajúce sa životného prostredia, ktoré v čase narodenia pôsobia. K akej chorobe máte sklony vy?

Január
Jedinci narodení v januári sú náchylnejší na hypertenziu, kardiomyopatiu, srdcové zlyhanie a ďalšie ochorenia srdca. Preto by mali veľa športovať, strážiť si svoj jedálniček pre hladinu cholesterolu a dopĺňať sodík.

Február
Ľudia narodení vo februári to majú podobné, ako ľudia v januári. Ste náchylnejší na choroby srdca, vysoký krvný tlak a srdcové zlyhanie. Z toho dôvodu je dobré športovať a posilňovať srdce.

Marec
Osoby narodené v marci sú náchylné predovšetkým ku kardiovaskulárnym chorobám, rovnako ako jedinci narodení v januári a februári. Aj pre nich platí odporúčanie veľa športu a zdravá strava.

Apríl
Aprílové deti podľa amerických vedcov tiež spadajú do rizikovejšej skupiny, kde môže prepuknúť srdcová choroba alebo vysoký krvný tlak.

Máj
Ľudia narodení v máji si môžu oddýchnuť. Štúdia totiž ukázala na to, že deti narodené v máji majú vôbec to najnižšie riziko ochorenia ako v predošlých mesiacoch.

Jún
Jún podľa vedcov patrí aj medzi dobré mesiace, čo sa týka zdravotného stavu. Bábätká narodené v tomto mesiaci mávajú vyššiu pôrodnú váhu a menšie zdravotné komplikácie v dospelosti.

Júl
Ľudia narodení v júli to majú podobné, ako ľudia narodení v júni. Keď prichádzajú na svet, majú vyššiu pôrodnú váhu av dospelosti netrpia toľké neduhy. Ženy narodené v lete sú však o niečo menej plodné.

August
Jedinci narodení v auguste majú podľa vedcov veľkú pravdepodobnosť, že budú trpieť astmou. Vedci si to vysvetľujú tak, že v tomto období sú bábätká v kontakte s roztočmi, ktorí milujú vlhkosť, a preto sa u nich astma v neskoršom veku rozvinie

September
Bohužiaľ aj september, rovnako ako október, patrí do rizikovejších mesiacov. Podľa vedcov je vysoká pravdepodobnosť, že ochorie neurologickým ochorením. Vysvetľujú to tak, že slnečného svitu v tejto dobe ubúda, a tak majú bábätká nedostatok vitamínu D.

Október
Narodili ste sa v októbri? Čo sa týka zdravotného hľadiska, máte spoločne s ľuďmi narodenými v novembri najväčšiu pravdepodobnosť, že ochoriete, a naopak rovnako ako ľudia narodení v septembri môžete tiež trpieť neurologickým ochorením. Ľudia narodení od októbra do decembra tiež častejšie trpia ADHD alebo respiračné a reprodukčné ochorenie. Naopak ich netrápia choroby srdca.

November
Deti narodené v druhej polovici roka môžu mať väčšie problémy s pozornosťou. Výskyt ADHD sa s pribúdajúcim rokom zvyšuje, pričom najčastejšie sa s touto poruchou stretávajú deti narodené v novembri. U osôb narodených v novembri a októbri sa tiež zvyšuje riziko respiračných, reprodukčných a neurologických ochorení.

December
Tí, ktorí sa narodili v decembri majú vyššie riziko výskytu ADHD a horšie koncentrácie. Všeobecne u nich platí, že nemajú zvýšené riziko ďalších ochorení, ale taktiež ani zvýšenú ochranu pred určitými chorobami.

- Komerční sdělení-udalosti