- Komerční sdělení-udalosti

Štúdie potvrdzujú, že choroba súvisí s mesiacom vášho narodenia

Vedci z Kolumbijskej univerzity vyvinuli výpočtovú metódu na skúmanie...

Spoznajte, aký vplyv majú emócie na naše orgány a získajte späť svoje zdravie vďaka správnym potravinám

Emócie ako príčiny chorôbV tradičnej čínskej medicíne sú emócie...

Ako znížiť vysoký cholesterol? Prinášame vám niekoľko osvedčených tipov

Čo je cholesterol?Cholesterol je látka potrebná pre náš organizmus...

Prečo ste chorí: Nevyriešené problémy môžu vyústiť do nepríjemnej choroby.

Trápi vás nejaké problémy či iné neduhy? Ľudské postoje...

Doba tenisiek: Kedy a aké nosiť

Už dávno neplatí, že tenisky sú výhradne športová obuv,...

Najdôležitejšie typy dámskeho dress code

White tie, black tie, business casual alebo business formal. S týmito pojmami sa zrejme stretla už väčšina z nás. Rozpoznať, čo však tieto typy dress codu predstavujú, býva zložitejšie. Pripravili sme si preto pre pás popisy tých najdôležitejších dress codu, s ktorými sa môžete v osobnom aj pracovnom živote bežne stretnúť.

White tie je ten vôbec najformálnejší dress code. Stretnúť sa s ním môžete pri výnimočných spoločenských udalostiach, ako sú napríklad galavečery, plesy v opere alebo štátne udalosti.

Ženy by mali voliť dlhé večerné šaty, ktoré môžu byť aj značne honosné. Všetko by potom malo byť doplnené luxusnými šperkami alebo večernými rukavicami. Rovnako elegantný a okázalý by mal byť aj make-up a účes.

Black tie
Black tie je stále veľmi formálny dress code, ale nemá také prísne pravidlá ako vyššie spomínaný white tie. Black tie je vhodný pre významné udalosti, večierky, svadby a rôzne slávnostné ceremoniály. Ženy by v prípade tohto dress codu mali ideálne siahnuť po dlhých večerných šatách v tmavých farbách, topánkach na podpätku s uzavretou špičkou a elegantnou listovou kabelkou. Luxusné šperky, perfektný účes aj make-up by aj v tomto prípade mali byť samozrejmosťou.

Business formal
S business formal sa najčastejšie môžeme stretnúť pri profesiách, ako sú právnici, finanční poradcovia, či obchodníci. Pre tých je takéto oblečenie dennou záležitosťou. V tomto prípade môžu dámy voliť medzi sukňou, šatami, nohavicami alebo kostýmom. Všetko by však malo byť skôr konzervatívne v tmavších farbách. V lete je možné zvoliť trochu svetlejšie odtiene, ale nie nič divokého.

Business casual
Business casual možno opísať aj ako menej formálne business formal. Oblečenie by malo byť elegantné, ale nemusí byť nutne tak veľmi formálne.

Smart casual
Smart casual predstavuje elegantný, ale neformálny dress code vhodný na večeru alebo pre konkrétne typy profesií. Bez obáv si v tomto prípade vystačíte s modernými šatami, sukňou, či overalom. Chybu neurobíte ani s čiernymi nohavicami a košeľou či blúzkou.

Casual
Ak idete na akciu a na pozvánke stojí dress code casual, môže byť úplne v kľude. Tento štýl totiž predstavuje neformálne voľnočasové oblečenie, ktoré si bežne obliekame každý deň. Je možné sem zaradiť tričká, džínsy, sukne, šaty aj kraťasy.

- Komerční sdělení-udalosti