- Komerční sdělení-udalosti

Štúdie potvrdzujú, že choroba súvisí s mesiacom vášho narodenia

Vedci z Kolumbijskej univerzity vyvinuli výpočtovú metódu na skúmanie...

Spoznajte, aký vplyv majú emócie na naše orgány a získajte späť svoje zdravie vďaka správnym potravinám

Emócie ako príčiny chorôbV tradičnej čínskej medicíne sú emócie...

Ako znížiť vysoký cholesterol? Prinášame vám niekoľko osvedčených tipov

Čo je cholesterol?Cholesterol je látka potrebná pre náš organizmus...

Prečo ste chorí: Nevyriešené problémy môžu vyústiť do nepríjemnej choroby.

Trápi vás nejaké problémy či iné neduhy? Ľudské postoje...

Doba tenisiek: Kedy a aké nosiť

Už dávno neplatí, že tenisky sú výhradne športová obuv,...

Módne trendy na tohtoročnú jar. Nestarnúce jarné plášte aj návrat deväťdesiatok

Tiež sa tešíte až konečne odložíte zimné bundy a kabáty? Nie je snáď nikto, kto by nerád odhodil tučný zimný outfit a netešil sa, až vyrazí napríklad v teniskách, sáčku a rozviatych šatách.

Nech sa vám z tej doby zachovalo čokoľvek v pamäti alebo dokonca ešte v skrini, môžete porovnávať. Či vám starý model či novo zakúpený bude v tom tohtoročnom „deväťdesiatkovom“ ešte sedieť. Postava sa mení a šaty, ktoré nám pristali pred 10, 20 rokmi nám už vôbec nemusia vyhovovať. Navyše, čo nájdeme v skrini po mamičke, sa samozrejme spozná, že nie je tohtoročná módna novinka, ale starší kúsok. Na to buďte ale veľmi opatrná.

Na letné dni si ešte chvíľu počkáme, príroda sa prebúdza pozvoľna, preto na správne jarné dni ešte chladné, veterné a daždivé prichádzajú na rad najmä jarné plášte. Zo správne zvoleného materiálu nás ochráni pred dažďom a vetrom aj ranným chladom.

Nestarnúci plášť, ak chcete trenčkot je vlastne pôvodný balónový plášť z balónového hodvábu, ktorý nosili muži aj ženy. Po mnoho rokov sa nezmenil. Vypodšívkovaný plášť prevažne v prírodných odtieňoch väčšinou s dvojradovým zapínaním, výraznými gombíkmi, ozdobnými pätkami na vreckách. Vo svojej dobe menil najviac dĺžku, niekedy splýval až ku členkom, niekedy do polovice lýtok, ešte nedávno tesne nad kolená. Strih bol väčšinou veľmi voľný až vzdušný, v poslednej dobe ho vidíme najmä v dámskom pre vedení prestrihnutý v páse s mierne rozšírenou spodnou časťou. Plášte zvýrazňovali detaily ako ozdobné štepovanie, výrazné gombíky, spony na dlhých opaskoch, veľké dvojité sedlá v hornej časti kabátu.

Jarný plášť býva najviac v prírodných zemitých odtieňoch. Vedie béžová, svetlo hnedá, šedá, piesková, ryšavá, ťavia občas aj čierna, tmavo modrá aj khaki. Avšak v obchodoch sa už ponúkajú jarné kabátiky v pastelových či žiarivejších tónoch. Hnuteľnejšie zákazníčky si môžu jarný plášť zaobstarať v koži, alebo lacnejšom koženkovom variante.

Ešte v minulom roku boli aktuálne drieňové bundy a kriváci v koži, semiši či koženke. Teraz sa viac v módnych kolekciách objavuje sako. Voľnejšieho strihu s výraznými ramien. Kto má rád dámsky kostýmový štýl zvolí tip Chanel vlnené vrecko do pása alebo k bokom s výraznými pätkami a ozdobnými gombíkmi. Pod vlnené teplejšie sako oblečiete rolák alebo košeľu aj tenký svetrík, doplníte zaujímavým šálom, džínsami či sukňou a jazdeckými čižmami či členkovou obuvou.

Džínsy patria neodmysliteľne do nášho šatníka po celý rok. V tohtoročných trendoch je pasová línia prevažne zvýšená, úzke nohavice vystriedali rovné či úplne široké niekedy aj u dolného kraja rozšírené. Odporúčam v tomto prípade trendu nepodliehať. Vzhľadom na svoju postavu vieme, aký strih nohavíc nám sedí a toho sa držať. Široké nohavice pristanú najmä vysokým, štíhlym ženám skôr chlapčenských postáv teda s úzkymi bokmi. Menším postavám by som odporučila namiesto strečových obopnutých džínsov zvoliť strih rovný, prípadne rovný s mierne rozšíreným dolným krajom.

- Komerční sdělení-udalosti