- Komerční sdělení-udalosti

Štúdie potvrdzujú, že choroba súvisí s mesiacom vášho narodenia

Vedci z Kolumbijskej univerzity vyvinuli výpočtovú metódu na skúmanie...

Spoznajte, aký vplyv majú emócie na naše orgány a získajte späť svoje zdravie vďaka správnym potravinám

Emócie ako príčiny chorôbV tradičnej čínskej medicíne sú emócie...

Ako znížiť vysoký cholesterol? Prinášame vám niekoľko osvedčených tipov

Čo je cholesterol?Cholesterol je látka potrebná pre náš organizmus...

Prečo ste chorí: Nevyriešené problémy môžu vyústiť do nepríjemnej choroby.

Trápi vás nejaké problémy či iné neduhy? Ľudské postoje...

Doba tenisiek: Kedy a aké nosiť

Už dávno neplatí, že tenisky sú výhradne športová obuv,...

Doba tenisiek: Kedy a aké nosiť

Už dávno neplatí, že tenisky sú výhradne športová obuv, a nemožno si ich tak vziať napríklad k šatám či sukniam. Aké tenisky a kedy teda ideálne nosiť?

Nie sú tenisky ako tenisky
Aj keď sa tenisky v poslednej dobe stali skutočne veľmi obľúbené, rozhodne to však neznamená, že si napríklad môžete dovoliť vziať bežecké tenisky k elegantným šatám. Pretože práve aj nosenie tenisiek má svoje pravidlá.

Na každodenné nosenie dávajte prednosť neutrálnejším teniskám, ktoré nie sú primárne určené na šport, ale naopak práve na bežné nosenie.

Tenisky k šatám aj džínsom
Stále sa nájde mnoho odporcov, ktorí tvrdia, že k dámskym šatám sa hodí výhradne spoločenská obuv. Avšak práve kombinácie športovejších a elegantnejších kúskov sú čoraz viac trendy.

Je pochopiteľné, že si k luxusným midi šatám nemožno vziať žiarivé športové tenisky, ale ak siahnete po vhodnom type tejto obuvi, rozhodne sa nie je čoho obávať.

Ak teda hľadáte tenisky, ktoré je možné vyniesť k džínsom aj šatám, dávajte prednosť skôr menej výrazným, jednofarebným teniskám bez zbytočných potlačí. K šatám a sukni sú potom obzvlášť vhodné biele tenisky s rovnou podrážkou.

Kedy sa teniskám radšej vyhnúť?
Aj keď sa na nosenie tenisiek nazerá čoraz viac benevolentnejšie, stále sú situácie, pre ktoré nie sú tenisky príliš vhodné. Pokiaľ sa napríklad chystáte na pracovný pohovor na prestížnu pozíciu, večeru v zámockej reštaurácii či predstavenie v opere, vymeňte radšej tenisky za formálnejšiu obuv.

Ovšem naopak, pokiaľ sa napríklad idete uchádzať o miesto v reklamke, chystáte sa na drink s kamarátkou, či idete na predstavenie do menšieho divadla, neváhajte po vhodných teniskách siahnuť.

- Komerční sdělení-udalosti