- Komerční sdělení-udalosti

Štúdie potvrdzujú, že choroba súvisí s mesiacom vášho narodenia

Vedci z Kolumbijskej univerzity vyvinuli výpočtovú metódu na skúmanie...

Spoznajte, aký vplyv majú emócie na naše orgány a získajte späť svoje zdravie vďaka správnym potravinám

Emócie ako príčiny chorôbV tradičnej čínskej medicíne sú emócie...

Ako znížiť vysoký cholesterol? Prinášame vám niekoľko osvedčených tipov

Čo je cholesterol?Cholesterol je látka potrebná pre náš organizmus...

Prečo ste chorí: Nevyriešené problémy môžu vyústiť do nepríjemnej choroby.

Trápi vás nejaké problémy či iné neduhy? Ľudské postoje...

Doba tenisiek: Kedy a aké nosiť

Už dávno neplatí, že tenisky sú výhradne športová obuv,...

Starostlivosť o ruky v chladných mesiacoch je dôležitá. Koľkokrát denne im dopriať krém, aby netrpeli?

Hovorí sa, že ruky sú našou vizitkou. Ak túžite po zamatovo hebkej, vláčnej a vyživenej pokožke rukou nezabudnite, že by ste jej obzvlášť počas chladnejších dní mali venovať zvýšenú pozornosť. Ako sa teda o ruky počas chladných dní ideálne starať?

Ako mať počas zimy hebké a vyživené ruky?

Hovorí sa, že perfektne upravené nechty a ruky sú tou najlepšou vizitkou každej ženy aj muža. Avšak práve zima nám s tým práve príliš nepomáha. Počas chladnejších dní pokožka našich rúk praská, svrbí a nepôsobí skrátka príliš pekne. Okrem toho dokáže byť takto popraskaná pokožka rúk skutočne veľmi nepríjemná až bolestivá. Doprajte preto počas tohtoročnej zimy aj vy svojim rukám dostatočnú starostlivosť a uvidíte, ako ľahko sa vďaka tomu môžete popraskaným rukám a nepríjemným pocitom pnutia vyhnúť.

Krémy a zase krémy

Tým najdôležitejším predpokladom pre hebké ruky je ich dostatočná hydratácia. Práve s tým vám môžu jednoducho pomôcť najrôznejšie hydratačné krémy na ruke.

Pri výbere vhodného krému sa snažte dávať prednosť tým s obsahom bambuckého masla, glycerínu alebo avokádového oleja. Pozor si naopak dávajte na intenzívne parfumované krémy, ktoré by vás v prípade drobných praskliniek na koži mohli štiepať a páliť.

Aby vaše ruky navyše boli skutočne intenzívne hydratované, je potrebné ich počas jesene a zimy mazať ideálne 6x denne. Nezabudnite si na to nejaký ten krém pribaliť aj do školského batohu, pracovnej tašky či do auta.

Hydratačné mydlo

Bežné ručné mydlá môžu pokožku rúk zbytočne vysúšať. Pri výbere vhodného čistiaceho prípravku na ruky sa preto snažte dávať prednosť hydratačným mydlám, ktoré vašu pokožku zbytočne nevysúšia, ale naopak ju nádherne vyživia.

Obzvlášť v tejto dobe, keď umývaniu a dezinfekcii rúk venujeme zvláštnu pozornosť, treba dobre zvážiť, aké mydlo si zaobstaráte. Rovnako ako tomu bolo pri kréme, aj pri mydlách si všímajte zloženie a zvážte, ktoré ingrediencie

Stavte na peeling

K zamatovo hebkej a jemnej pokožke rúk vám môže pomôcť aj peeling, ktorý zbaví pokožku rúk odumretých kožných buniek, nečistôt a zanechá ju nádherne vláčnu.

Avšak pozor, peeling nepoužívajte príliš často, aby zbytočne nedošlo k podráždeniu pokožky. Ideálne je používať peeling raz týždenne.

Nezabúdajte na rukavice

Pokiaľ túžite po skutočne krásnych rukách, tak rozhodne nezabúdajte na rukavice. A tým máme na mysli gumové rukavice na upratovanie aj pletené rukavice na zimu. Práve voda, chlad a vietor sú totiž tými najčastejšími faktormi, ktoré majú suché a popraskané ruky na svedomí.

- Komerční sdělení-udalosti