- Komerční sdělení-udalosti

Štúdie potvrdzujú, že choroba súvisí s mesiacom vášho narodenia

Vedci z Kolumbijskej univerzity vyvinuli výpočtovú metódu na skúmanie...

Spoznajte, aký vplyv majú emócie na naše orgány a získajte späť svoje zdravie vďaka správnym potravinám

Emócie ako príčiny chorôbV tradičnej čínskej medicíne sú emócie...

Ako znížiť vysoký cholesterol? Prinášame vám niekoľko osvedčených tipov

Čo je cholesterol?Cholesterol je látka potrebná pre náš organizmus...

Prečo ste chorí: Nevyriešené problémy môžu vyústiť do nepríjemnej choroby.

Trápi vás nejaké problémy či iné neduhy? Ľudské postoje...

Doba tenisiek: Kedy a aké nosiť

Už dávno neplatí, že tenisky sú výhradne športová obuv,...

Než zložíme kabáty alebo Jar bude vládnuť prirodzenosť

Do prvých jarných dní nám zostáva ešte niekoľko týždňov, ktoré by sme mali správne využiť na regeneráciu tela a duševnú očisť vôbec. Než zložíme oteplené kabáty, čižmy a čiapky, mali by sme sa pripraviť na to, že vzniknuté nedostatky získané počas skoro dvoch covidových rokov sa na našom tele i duši značne prejavili. Nielen pohľadom do zrkadla, ale aj kontrolou svojho jarného oblečenia v skrini spoznáme, ako na tom naša postava je. Vyskúšajte obľúbené džínsy, priliehavé šaty či sukňu a hneď sa dozviete, ako na tom ste. Máme práve tých spomínaných pár týždňov na to, aby sme na sebe mali poriadne zapracovať.

Na boľavú dušu či následky po liečbe koronaviru vám určite pomôže aspoň víkendový relax v kúpeľoch. Plávanie, príjemné procedúry, zmena prostredia, pokoj vás určite krásne naladí. Pokiaľ nemáte dostatok času, zájdite aspoň do kina, do divadla na dobrú komédiu, koncert s kamarátkou na kávu do obľúbenej kaviarne, či na masáž k správnemu fyzioterapeutovi.

Na kilá navyše, či povolené svalstvo začnite so správnym stravovaním. Obmedzte zimné tučné a sýte jedlá a nastavte svoj organizmus na jarnú očistu. Viac zeleniny, pravidelne ovocie a chudé mäso, bielkoviny. Pokiaľ už môžete začnite chodiť cvičiť na vašu obľúbenú jogu, posilňovňu, fitness, plávať. Ak sa ešte obávate nákazy začnite s dlhšími prechádzkami. Čo treba vyskúšať indiánsky beh, chvíľu chôdze, chvíľu beh.

Pre tie, ktoré na váhe objavili viac ako 5 kg navyše by som mala jednu radu, dodržiavať menší príjem kalórií a zvýšiť pohyb, výdaj. Dodržiavať jedálniček s presnou pravidelnosťou. Dať si záväzok, že do 2 mesiacov to zvládnem. Napr. že dopnem svoje obľúbené džínsy. Všetky ženy predsa nemusia mať veľkosťou 36. Aj žena s veľkosťou 40, ktorá má pevnú postavu, správne držanie tela a znateľne sa o seba stará, môže byť príťažlivá. Hmotnosť či veľkosť šiat nehrá takú veľkú rolu. Dôležité je pevné telo, vypracované pevné svalstvo, pestovaná pleť a upravené vlasy.

Pobyt v prírode av pohybe je ten najlepší relax a regenerácia. Vyčistí hlavu, odplaví stres naštartuje pozitívnu myseľ.

Vlasy, ktoré sme schovávali v zime pod čiapkou si zaslúžia návštevu kaderníčky. Farbu a strih, ktorý ste odkladali si po dlhých mesiacoch zaslúži poriadnu úpravu. Práve teraz je tá správna doba na nej. Neodporúčam šetriť a farbiť či strihať vlasy doma. Vyčleňte si 2 hodiny čas a doprajte si kadernícku starostlivosť u prestížneho kaderníka. Uvidíte, že sa vám vyššia investícia oplatí.

Samozrejme starostlivosť o ruky, nechty a chodidlá si zaslúži aj vašu pozornosť. Manikúru a pedikúru si doprajte v salóne, ale aj napr. v čínskych kozmetikách (kto má obmedzené financie), kde napr. pre študentky mávajú veľké zľavy.

Starostlivosť o pleť je o pravidelnosti. Po dvoch ročných obdobiach nosenia rúšok, práce z domu a nepravidelnej či vôbec žiadnej návšteve kozmetičky si doprajeme poriadnu starostlivosť v kozmetickom salóne. Kto nechodil pravidelne, teraz je ten správny čas. Vyčistenie pleti, odstránenie znamienok, úpravy tvaru a farby obočia, regenerácia pleti atď… Urobte si na seba čas a doprajte si starostlivosť v kozmetickom salóne. Než zložíme rúšky, iste ju stihnete niekoľkokrát, a to potom bude na vašej pleti poriadne poznať.

Všetkému umelému už dávno odzvonilo

Má rada na záver. Vyhnite sa silne kontrastným farbám na vlasy od vašej prirodzenej.. Nenosia sa umelé husto neprirodzene farbené obočie, nalepené riasy, nastavené dlhé vlasy, dlhé nechty. Všetkému umelému už dávno odzvonilo. V starostlivosti o telo sa vraciame k prirodzenosti a to nielen k prírodnej kozmetike. Pamätajte všetko s mierou, so vkusom. Stále platí, že menej je niekedy viac. Krásna svieža pleť je oveľa atraktívnejšia, než silný make up na povädnutej unavenej a nečistej pleti. Dramatický makeup umelých rias a silného bočia sa na jar vôbec nehodí. Dajte prednosť decentnosti a budete vyzerať mladšie, prirodzenejšie.

Máme právo my ženy „vyladiť si motor“ a aj keď to niečo stojí, aspoň občas si dopriať a výsledok bude určite stáť za to!

Prajem vám krásne vykročenie do jarných dní. Na zmenu na sebe zapracovať máte ešte niekoľko týždňov a nabudúce si povieme, na aké jarné farby a akou módnou novinkou si doplníte svoj jarný šatník.

- Komerční sdělení-udalosti