- Komerční sdělení-udalosti

Štúdie potvrdzujú, že choroba súvisí s mesiacom vášho narodenia

Vedci z Kolumbijskej univerzity vyvinuli výpočtovú metódu na skúmanie...

Spoznajte, aký vplyv majú emócie na naše orgány a získajte späť svoje zdravie vďaka správnym potravinám

Emócie ako príčiny chorôbV tradičnej čínskej medicíne sú emócie...

Ako znížiť vysoký cholesterol? Prinášame vám niekoľko osvedčených tipov

Čo je cholesterol?Cholesterol je látka potrebná pre náš organizmus...

Prečo ste chorí: Nevyriešené problémy môžu vyústiť do nepríjemnej choroby.

Trápi vás nejaké problémy či iné neduhy? Ľudské postoje...

Doba tenisiek: Kedy a aké nosiť

Už dávno neplatí, že tenisky sú výhradne športová obuv,...

Kúzla s účesmi, ktoré zvládnete aj bez kaderníka

Ako si vytvoriť dokonalý účes a aj vo všedný deň dať svojej hrive počas chvíľky ten správny tvar? Existuje niekoľko trikov so sušičom vlasov, ktoré zvládnete jednoducho v pohodlí domova.

Mala vlasy samú loknu…

Lokne dodávajú ženský a romantický, dalo by sa povedať až „princeznovský“, look. Pritom ich vytvorenie nemusí byť nijako zložité. Záplavu vĺn si môžu dopriať aj dámy s rovnými vlasmi, a to vďaka styleru (napr. Dyson Airwrap). Výsledok stačí zafixovať lakom. Pramene môžete zopnúť na temene do falošného copu či malého drdolku. Zvyšok nechajte rozpustený v štýle „half-up/half-down“. Výsledný účes je možné ozdobiť výraznou sponou či mašľou.

Finty pre kučeravé dámy

Pokiaľ už kučeravé vlasy máte, stačí využiť jednoduchú fintu. „Na kučeravé vlasy má Dyson Supersonic skvelý difuser, ktorý vlasy pozdvihne a urobí krásny objem. S použitím správneho produktu tak docielime požadovaný tvar. Fígeľ pre kučeravých: najskôr použiť difuser, keď sú vlasy suché, difuser zložiť a krúživým pohybom fúkať smerom ku korienkom. Klientka potom bude mať taký objem, že naň do konca dňa nezabudne,“ radí popredný český vlasový stylista Daniel Pašek.

Uhladená elegancia

Ak máte neposedné kadere a chcete ich skrotiť, zvoľte pri fénovaní vyhladzujúcu kefu. Ten s tuhými štetinami si poradí aj s nezvládateľnými, kučeravými vlasmi, mäkký zase vytvára uhladený fúkaný účes. Z rovných vlasov sa dá čarovať najrôznejšími spôsobmi – možno upliesť hladký rybí vrkoč či uzol alebo vďaka kaderníckej podložke vytvarovať výrazný „donut“ drdol à la primabalerína.

Objem pre krátkovlásky

„Čo sa týka krátkych vlasov, pokiaľ chcete získať väčší objem, je potrebné vždy použiť správny prípravok, a potom bez hubice s pomocou prstov alebo kefy urobiť objem či textúru,“ radí Daniel Pašek. „S fénom s motorom v rukoväti sa skvele manipuluje a nemotajú sa vlasy. Je ľahký, a tak sa ľahko prenáša, vďaka studenému vzduchu dobre fixuje aj vlny fúkané cez kefu,“ dodáva vlasový mág.

Bez zničených vlasov

Obzvlášť v zime dostávajú vlasy zabrať, pretože trpia nepriazňou počasia – vetrom, vlhkom, mrazom, ale aj ostrým horským slnkom. Môžu byť potom viac lámavé a mať rozstrapkané končeky. Používajte preto kvalitnú vlasovú kozmetiku, určenú pre váš typ vlasov, a doprajte im pravidelne nielen starostlivosť balzamov, ale aj masku. Zároveň buďte šetrní pri kefovaní a fénovaní. Bežné sušiče totiž dosahujú extrémne teploty, ktoré môžu pri častom používaní poškodiť štruktúru vlasu. Voľte teda taký, ktorý disponuje inteligentným riadením tepla a vlasy zbytočne nezaťažuje.

Fénové triky

Ako správne zvoliť teplotu pri fénovaní? Držte sa týchto pravidiel: 100 ° C pre rýchle vysúšanie a styling, 80 ° C pre rovnomerné vysúšanie, 60 ° C pre jemné vysúšanie, studený vzduch 28 ° C pre fixáciu finálnej podoby účesu.
Aké zvoliť prúdenie vzduchu? Vysoké je určené na rýchle vysúšanie, v kombinácii s nástavcami uhladzuje či tvaruje. Stredné prúdenie vysúša rovnomerne a nízke sa využíva na styling.
Dá sa fén využiť aj pre krátkovlásky s rovnými vlasmi? „Fén je neskutočne praktický pre ľudí s krátkymi aj dlhými vlasmi. Na svoje si prídu aj muži, ktorí teraz prevažujú v mojej klientele,“ hovorí Daniel Pašek.
Aký nástavec využijú dlhovlásky?„Dlhovlásky väčšinou použijú fén s hubicou, ideálne užší, as použitím plochej kefy si vlasy vyfúkajú do hladka. Je potrebné zvoliť správny produkt pred fúkaním a styling po vyfúkaní,“ radí vlasový stylista.
Prečo by mal byť fén ľahký? „Vďaka ľahkému telu fénu a krátkym nástavcom sa dostanete bližšie k hlave bez toho, aby vás po pár minútach bolela ruka,“ vysvetľuje Daniel.

- Komerční sdělení-udalosti